Adapted PE

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units: 2)

The course is concerned on providing the students awareness of appropriate physical education program for those students with disabilities. It is an eye opener for students to assist those students with disabilities to access physical education through modification of instructional methods, settings, materials and time to create an appropriate educational environment.

Arnis

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

Arnis equips the students to learn an injury-free training as well as an effective self-defense system. The subject introduces the development of skills of traditional fundamental techniques of striking, blocking and its application and fighting strategies in the form of exercises. It also covers different and basic sparring that develops the reflex action, agility, flexibility, speed, coordination and endurance of students.

Badminton

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course introduces the students to the history of the game, equipment, and fundamentals through lectures and demonstrations. Introduction of the laws of badminton, basic drills, routines and strategies in single/doubles match play to be used at the final stage of the course.

Basketball

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course covers the different basic skills of basketball such as: basic body positioning, dribbling, passing and shooting. It also provides the basic knowledge on the rules of the games and skills in officiating and scoring. Actual team competition enhances student?s self-confidence and develops sportsmanship and camaraderie.

Basketball (Advance)

Description:

(Pre-requisite: Basic Basketball; Credit units: 2)

Advance basketball covers the more complex skills and knowledge of the game. It allows the student to learn variety of techniques in performing each skill through drills and practices and apply it on defensive and offensive game. Students are given the opportunity to organize game and execute knowledge through actual game officiating.

Beach Volleyball

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course provides the historical background of beach volleyball, rules, equipment, facilities, etiquette, safety and fundamentals of the sport play. Students will apply basic exercises physiology, flexibility and strength concepts to improve their overall playing level. Develop their beach volleyball skills and improve upon team play strategies.

Fitness

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course is designed to provide students with the knowledge of systematic and natural approach to improve health, fitness and quality of life through active physical activities. It also emphasizes on developing attitudes and habits required and maintaining appropriate, individual physical fitness program.

Folk Dance

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course is concerned on comprehensive analysis and intensive study of dance terms, steps and music patterns used in Philippine Folkdances. It introduces basic knowledge in interpreting different Philippine Folkdances.

Football

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course aims to develop students? knowledge of the sport through exploring theoretical and practical aspects of involvement within a game environment. Students should understand the technical, tactical and strategic processes in a selection of offensive and defensive techniques and develop a deepest knowledge of the relevance of football.

Handball

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course emphasizes on the basic skills and official rules of handball. The sport is a combination of basketball and football. It provides knowledge/instructions to students to be able to understand how to play the sports and develop sportsmanship in team competition.

Korfball

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course presents the history of Korfball, the basic skills and techniques as well as the basic rules and principles of playing the said sport. It is also important to emphasize the simple forms and play patterns of Korfball to appreciate the course.

 

Philippine Games

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course focuses on different Philippine traditional and indigenous games. It includes regional and foreign games infused and played by the young and old generations. It serves as an avenue to revive the positive values such as camaraderie, teamwork, honesty and sportsmanship.

Sepak Takraw

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course provides various experiences in the practice of basic skills in Speak Takraw. It encourages and enhances students to see how the drills they involved themselves as participants promote sportsmanship, camaraderie and stability of teamwork under pressure.

Softball (Basic)

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course provides the learning experiences through game competitions and through the use of technology in web-enhanced course. It also offers physical activities that will help them enjoy a healthier lifestyle.

Softball (Advance)

Description:

(Pre-requisite: Basic Softball; Credit units: 2)

The course provides various advance techniques in softball. It introduces different drills and trainings in relation to offense and defense and officiating of the game. It also deals with organization and management of tournaments.

Social Dance

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course aims to familiarize and distinguish the different dance patterns and routines in Social Dance focusing in Latin Ballroom Dances. The high point of the course is appreciation of social dances as lifelong recreational activity for health and wellness.

Swimming

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course deals with the fundamental skills of coordinating body movements in water. Emphasis will be on the two basic strokes namely freestyle and backstroke. Basic technique in water survival will be integrated throughout the lessons.

Table Tennis

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course deals with the basic tennis techniques: forehand, backhand, and the combination of the two strokes. Rules and officiating are integrated during actual games for better understanding and appreciation.

Track and Field

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

The course involves the study of the fundamentals of Track and Field. The students are familiarized with the different events of track and field: running, jumping and throwing events.

Taekwondo

Description:

This is a special course offered for students that aims to promote its tenets, self discipline, perseverance, indomitable spirit, modesty and etiquette, the history of Taekwondo is briefly discussed with respect to its origin as a Korean martial art. Basic Korean terms are adapted since the Korean language is used as a command in the practice of Taekwondo. This martial art provides physical fitness and mastery of skills through drills and constant practice.

Volleyball (Basic)

Description:

(Pre-requisite: None; Credit units:2)

This course provides fundamental rules and practice of basic volleyball techniques: block, underhand pass, over-arm pass and service. The bulk of the course will consist of active participation and class lectures.

Volleyball (Advance)

Description:

(Pre-requisite: Basic Volleyball; Credit units: 2)

The course provides various advance techniques in volleyball. It introduces different team formations in relation to offense and defense. It puts into action through practices and training the different offensive and defensive skills training of officiating and tournament methods.

ADAPTED PE

Sec Day Time Venue Faculty
APEC1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION
APEC10 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC11 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC12 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC3 M 04:00pm - 06:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC4 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC6 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC7 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC8 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W
APEC9 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CLAVO DE COMER, LAURA VICTORIA W

ARNIS

Sec Day Time Venue Faculty
ARC1 M 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC10 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC11 S 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC12 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC13 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
ARC14 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
ARC15 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
ARC16 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC17 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC18 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC19 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC2 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
ARC20 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC21 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC22 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC4 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC5 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
ARC6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C
ARC7 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC8 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD LAXA, ROBINSON V
ARC9 W 08:00am - 10:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD ANDALIZA, MIA ELAINE C

BADMINTON

Sec Day Time Venue Faculty
BTC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC10 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC11 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC12 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC13 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC14 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
BTC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
BTC4 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC5 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BTC6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
BTC7 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DY, DIANA N
BTC8 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
BTC9 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B

BASIC FUTSAL

Sec Day Time Venue Faculty
FTSL1 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL2 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL3 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL4 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL6 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C
FTSL7 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SILBOR, FELIX MICHAEL C

BASIC TAEKWONDO

Sec Day Time Venue Faculty
TKWD1 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD2 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD3 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD4 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD5 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD6 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S
TKWD7 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SIMPAO, JASMIN S

BASIC VOLLEYBALL

Sec Day Time Venue Faculty
BVC 30 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC 31 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC10 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S
BVC11 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S
BVC12 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
BVC13 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S
BVC14 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC15 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC16 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC17 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD CAJEFE, NOLI A
BVC18 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD PERALTA, SHERYL GRACE M
BVC19 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
BVC2 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-1 GYMNASIUM ANNEX BLDG CAJEFE, NOLI A
BVC20 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC21 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC22 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC23 Th 04:00pm - 06:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
BVC24 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD PERALTA, SHERYL GRACE M
BVC25 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC26 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD SILBOR, FELIX MICHAEL C
BVC28 F 02:00pm - 04:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
BVC29 F 05:00pm - 07:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
BVC4 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC5 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
BVC6 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD CAJEFE, NOLI A
BVC7 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
BVC8 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
BVC9 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M

BASKETBALL

Sec Day Time Venue Faculty
BSKTC1 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT
BSKTC10 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT ANSELMO, RAYMOND M
BSKTC11 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT LAXA, ROBINSON V
BSKTC2 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LAXA, ROBINSON V
BSKTC3 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BSKTC4 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT ANSELMO, RAYMOND M
BSKTC5 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A
BSKTC6 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DRIO, JEFFREY C
BSKTC7 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DRIO, JEFFREY C
BSKTC8 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT LAXA, ROBINSON V
BSKTC9 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CAJEFE, NOLI A

BEACH VOLLEYBALL COED

Sec Day Time Venue Faculty
BCHVC1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC10 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC11 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC12 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC5 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC7 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC8 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C
BCHVC9 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD DRIO, JEFFREY C

FITNESS

Sec Day Time Venue Faculty
FNC1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC10 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC11 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION
FNC12 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC13 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC14 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
FNC15 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
FNC16 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
FNC17 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC18 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC19 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC4 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
FNC5 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
FNC6 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC7 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC8 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION VARGAS, AIDA A
FNC9 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B

FOLK DANCE

Sec Day Time Venue Faculty
FDC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC10 T 05:00pm - 07:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A
FDC11 Th 03:00pm - 05:00pm Rm. SANCHEZ, EDNA B
FDC12 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC13 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC14 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC15 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC16 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC17 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A
FDC18 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A
FDC19 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC2 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG KAMUS, GILDA MA. PAZ R
FDC20 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC4 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A
FDC5 M 05:00pm - 07:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A
FDC6 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC7 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC8 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SANCHEZ, EDNA B
FDC9 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GABAYAN, PAULINE A

FOOTBALL

Sec Day Time Venue Faculty
FBC1 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC10 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC11 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V
FBC5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC6 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC7 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC8 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L
FBC9 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ADRI, REBECCA L

HANDBALL

Sec Day Time Venue Faculty
HBC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A
HBC2 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A
HBC3 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A
HBC4 W 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A
HBC5 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A
HBC6 F 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PLATA, ROBERTO JR A

KORFBALL

Sec Day Time Venue Faculty
KBC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC10 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ALVARADO, MYRA D
KBC11 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ALVARADO, MYRA D
KBC12 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC13 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC2 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LAXA, ROBINSON V
KBC4 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LAXA, ROBINSON V
KBC5 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ALVARADO, MYRA D
KBC7 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC8 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I
KBC9 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SAMBUANG, RODRIGO JR I

PHILIPPINE GAMES COED

Sec Day Time Venue Faculty
PHGC1 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD DEL CASTILLO, ESTRELLA P
PHGC10 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC11 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC12 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD ABEJUELA, ANN GELINE R
PHGC13 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFSTC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S
PHGC3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC4 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S
PHGC5 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC6 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFSTC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC7 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC8 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD PLATA, ROBERTO JR A
PHGC9 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD SIMPAO, JASMIN S

S11PE2 - Grade 11

Sec Day Time Venue Faculty
11 ABM-1 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
11 ABM-10 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG CASTRO, PAUL GABRIEL A
11 ABM-11 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
11 ABM-12 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
11 ABM-13 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
11 ABM-14 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
11 ABM-15 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SORRILLA, RONALD M
11 ABM-16 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG SORRILLA, RONALD M
11 ABM-17 S 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG RIDEMANO, RONNEL C
11 ABM-2 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
11 ABM-3 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CASTRO, KATHELEEN LOU B
11 ABM-4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 ABM-5 M 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 ABM-6 T 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 ABM-7 M 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PERALTA, SEAN JOVIC P
11 ABM-8 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
11 ABM-9 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG ANDALIZA, MIA ELAINE C
11 HA-1 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD ABEJUELA, ANN GELINE R
11 HA-10 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD GAVINO, CLARITA C
11 HA-11 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT BANEBANE, MA. DELAPAZ B
11 HA-12 F 08:00am - 10:00am 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 HA-13 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION RIDEMANO, RONNEL C
11 HA-14 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION RIDEMANO, RONNEL C
11 HA-15 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V
11 HA-16 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFMSB MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 HA-17 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION RIDEMANO, RONNEL C
11 HA-18 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
11 HA-19 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
11 HA-2 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
11 HA-20 S 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BELA-ONG, LUISA L
11 HA-3 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
11 HA-4 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
11 HA-5 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
11 HA-6 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG RIDEMANO, RONNEL C
11 HA-7 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFMSB MAIN FIELD ADAJAR, MARC ANTHONY B
11 HA-8 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 HA-9 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 HUMSS-1 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG VALENCIA, JOEL V
11 HUMSS-2 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-1 GYMNASIUM ANNEX BLDG VALENCIA, JOEL V
11 HUMSS-3 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD PERALTA, SEAN JOVIC P
11 HUMSS-4 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD PERALTA, SHERYL GRACE M
11 HUMSS-5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD PERALTA, SHERYL GRACE M
11 HUMSS-6 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD MANLANGIT, DWANE JASPER M
11 HUMSS-7 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD MANLANGIT, DWANE JASPER M
11 HUMSS-8 S 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD MANLANGIT, DWANE JASPER M
11 HUMSS-9 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD MANUEL, REGINE D
11 MAD-1 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD GARBIN, JHEANNE V
11 MAD-2 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG GARBIN, JHEANNE V
11 MAD-3 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG GAVINO, CLARITA C
11 MAD-4 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG GAVINO, CLARITA C
11 MAD-5 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 MAD-6 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. G-1 GYMNASIUM DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 PES-1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD ALCANTARA, CYRUS T
11 PES-2 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFMSB MAIN FIELD ALCANTARA, CYRUS T
11 PES-3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG ORMILLA, R-JAY B
11 STEM-1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
11 STEM-10 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG TOLIBAS, MARK ANGELO S
11 STEM-11 T 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG MANUEL, REGINE D
11 STEM-12 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG TOLIBAS, MARK ANGELO S
11 STEM-13 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG CASTRO, KATHELEEN LOU B
11 STEM-14 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG CASTRO, KATHELEEN LOU B
11 STEM-15 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
11 STEM-16 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION TOLIBAS, MARK ANGELO S
11 STEM-17 F 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION MANUEL, REGINE D
11 STEM-18 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG TOLIBAS, MARK ANGELO S
11 STEM-19 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT RUBIO, PRESCILA S
11 STEM-2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
11 STEM-20 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION TOLIBAS, MARK ANGELO S
11 STEM-21 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG GARBIN, JHEANNE V
11 STEM-22 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BELA-ONG, LUISA L
11 STEM-23 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD GARBIN, JHEANNE V
11 STEM-24 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC2 MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
11 STEM-3 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 STEM-4 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V
11 STEM-5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-1 GYMNASIUM ANNEX BLDG VALENCIA, JOEL V
11 STEM-6 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD COMPAÑERO, JOSEPH S
11 STEM-7 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG DEL CASTILLO, ESTRELLA P
11 STEM-8 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD SORRILLA, RONALD M
11 STEM-9 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG RUBIO, PRESCILA S
11HUMSS-10 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD GAVINO, CLARITA C

SEPAK TAKRAW

Sec Day Time Venue Faculty
SPKTC1 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC10 Th 08:00am - 10:00am 1 Flr. Rm. G-1 GYMNASIUM ANDALIZA, MIA ELAINE C
SPKTC11 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC12 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC13 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC14 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC15 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC2 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC3 M 04:30pm - 06:30pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ANDALIZA, MIA ELAINE C
SPKTC5 T 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ANDALIZA, MIA ELAINE C
SPKTC6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC7 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC8 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B
SPKTC9 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION LOZADA, AL DENN JOHN B

SHS_HOPE - Grade 12

Sec Day Time Venue Faculty
12 ABM-1 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD COMPAÑERO, JOSEPH S
12 ABM-10 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
12 ABM-11 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 ABM-12 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 ABM-13 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION GARBIN, JHEANNE V
12 ABM-14 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD PANGILINAN, ARNOLD S
12 ABM-15 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DEL CASTILLO, ESTRELLA P
12 ABM-16 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ALCANTARA, CYRUS T
12 ABM-17 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION MANUEL, REGINE D
12 ABM-18 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
12 ABM-2 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD ALCANTARA, CYRUS T
12 ABM-3 Th 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V
12 ABM-4 W 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. MFVC1 MAIN FIELD COMPAÑERO, JOSEPH S
12 ABM-5 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFFB1 MAIN FIELD ORMILLA, R-JAY B
12 ABM-6 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SEAN JOVIC P
12 ABM-7 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 ABM-8 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 ABM-9 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION RIDEMANO, RONNEL C
12 HA-1 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-1 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
12 HA-10 S 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 HA-11 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 HA-12 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL ALCANTARA, CYRUS T
12 HA-13 T 12:00pm - 02:00pm 1 Flr. Rm. QPBTC UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 HA-14 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD PERALTA, SEAN JOVIC P
12 HA-15 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFBCHVC MAIN FIELD ORMILLA, R-JAY B
12 HA-16 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD ALCANTARA, CYRUS T
12 HA-17 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BELA-ONG, LUISA L
12 HA-18 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 HA-19 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QPCRT3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PERALTA, SHERYL GRACE M
12 HA-2 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 HA-20 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL CASTRO, PAUL GABRIEL A
12 HA-3 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG ANDALIZA, MIA ELAINE C
12 HA-4 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
12 HA-5 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
12 HA-6 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
12 HA-7 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD ALCANTARA, CYRUS T
12 HA-8 F 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
12 HA-9 S 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BANEBANE, MA. DELAPAZ B
12 HUMSS-1 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD GAVINO, CLARITA C
12 HUMSS-2 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
12 HUMSS-3 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION COMPAÑERO, JOSEPH S
12 HUMSS-4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP4 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION COMPAÑERO, JOSEPH S
12 HUMSS-5 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 HUMSS-6 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-1 GYMNASIUM ANNEX BLDG ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 HUMSS-7 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CERVANTES, PAULA KARMINA C
12 HUMSS-8 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 HUMSS-9 F 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION CERVANTES, PAULA KARMINA C
12 MAD-1 T 08:00am - 10:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
12 MAD-2 T 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
12 MAD-3 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
12 MAD-4 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL HERNANDEZ, ENRIQUE JR M
12 MAD-5 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V
12 PES-1 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DEL CASTILLO, ESTRELLA P
12 PES-2 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. G-2 GYMNASIUM SORRILLA, RONALD M
12 PES-3 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFSTC1 MAIN FIELD COMPAÑERO, JOSEPH S
12 STEM-1 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION PERALTA, SEAN JOVIC P
12 STEM-10 Th 02:00pm - 04:00pm 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD MANUEL, REGINE D
12 STEM-11 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG GARBIN, JHEANNE V
12 STEM-12 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG SORRILLA, RONALD M
12 STEM-13 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG MANUEL, REGINE D
12 STEM-14 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFHBC2 MAIN FIELD ORMILLA, R-JAY B
12 STEM-15 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFFB2 MAIN FIELD CASTRO, PAUL GABRIEL A
12 STEM-16 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. PNC P. NOVAL COURT HIPOL, LESTER JAMES DOMINIC B
12 STEM-17 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
12 STEM-18 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFWSB MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
12 STEM-19 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-7 GYMNASIUM ANNEX BLDG ANDALIZA, MIA ELAINE C
12 STEM-2 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL ALCANTARA, CYRUS T
12 STEM-20 F 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL ORMILLA, R-JAY B
12 STEM-21 F 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. GS MAIN FIELD CASTRO, PAUL GABRIEL A
12 STEM-22 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ABEJUELA, ANN GELINE R
12 STEM-23 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFHBC1 MAIN FIELD ORMILLA, R-JAY B
12 STEM-24 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QPCRT1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 STEM-25 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFMSB MAIN FIELD DINGLASA, JERALD LESTER R
12 STEM-26 Th 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DEL CASTILLO, ESTRELLA P
12 STEM-27 Th 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION MANUEL, REGINE D
12 STEM-28 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFKB MAIN FIELD TOLIBAS, MARK ANGELO S
12 STEM-29 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION SORRILLA, RONALD M
12 STEM-3 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL CASTRO, PAUL GABRIEL A
12 STEM-30 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QPCRT2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DINGLASA, JERALD LESTER R
12 STEM-31 M 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION MANUEL, REGINE D
12 STEM-32 M 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP3 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION ADAJAR, MARC ANTHONY B
12 STEM-33 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-4 GYMNASIUM ANNEX BLDG MANUEL, REGINE D
12 STEM-4 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SEAN JOVIC P
12 STEM-5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL CASTRO, PAUL GABRIEL A
12 STEM-6 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG DEL CASTILLO, ESTRELLA P
12 STEM-7 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-2 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
12 STEM-8 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL VALENCIA, JOEL V
12 STEM-9 Th 08:00am - 10:00am 1 Flr. Rm. MFVC3 MAIN FIELD RUBIO, PRESCILA S
12HUMSS-10 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION MANUEL, REGINE D
12HUMSS-11 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. GS2 MAIN FIELD VALENCIA, JOEL V

SOCIAL DANCING

Sec Day Time Venue Faculty
SDC1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC10 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC11 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION APOLONIA, MARCELITA L
SDC12 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG KAMUS, GILDA MA. PAZ R
SDC13 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC14 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC15 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC16 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP1 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC17 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC18 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG KAMUS, GILDA MA. PAZ R
SDC19 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC2 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC20 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC21 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC22 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC23 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC24 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG KAMUS, GILDA MA. PAZ R
SDC25 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC3 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC4 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC5 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC6 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG KAMUS, GILDA MA. PAZ R
SDC7 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-6 GYMNASIUM ANNEX BLDG APOLONIA, MARCELITA L
SDC8 T 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C
SDC9 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. QP2 UST-QUADRICENTENIAL PAVILION DE LA PEÑA, TEODORO C

SOFTBALL

Sec Day Time Venue Faculty
SBC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC10 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC2 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. G-1 GYMNASIUM RAGUNTON, HEDDY M
SBC3 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD LOZADA, AL DENN JOHN B
SBC4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD LOZADA, AL DENN JOHN B
SBC5 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC6 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC7 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC8 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M
SBC9 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSB MAIN FIELD RAGUNTON, HEDDY M

SWIMMING

Sec Day Time Venue Faculty
SWC1 M 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BANEBANE, MA. DELAPAZ B
SWC2 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL ALCANTARA, CYRUS T
SWC3 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BANEBANE, MA. DELAPAZ B
SWC4 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BANEBANE, MA. DELAPAZ B
SWC5 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. POOL SWIMMING POOL BANEBANE, MA. DELAPAZ B

TABLE TENNIS

Sec Day Time Venue Faculty
TTC1 M 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC10 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ADRI, REBECCA L
TTC11 T 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC12 T 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ADRI, REBECCA L
TTC13 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I
TTC14 T 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC15 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I
TTC16 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC17 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG GABAYAN, PAULINE A
TTC18 W 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC19 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG GABAYAN, PAULINE A
TTC2 S 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC20 W 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC21 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC22 W 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC23 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC24 W 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC25 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC26 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I
TTC27 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ADRI, REBECCA L
TTC28 Th 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC29 Th 11:00am - 01:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ADRI, REBECCA L
TTC3 S 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC30 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC31 Th 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I
TTC32 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC33 Th 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I
TTC34 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG GABAYAN, PAULINE A
TTC35 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC36 F 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG GABAYAN, PAULINE A
TTC37 F 10:00am - 12:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC38 F 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC4 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC5 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC6 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG ALVARADO, MYRA D
TTC7 M 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG DY, DIANA N
TTC8 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-3 GYMNASIUM ANNEX BLDG PERALTA, SHERYL GRACE M
TTC9 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. A-5 GYMNASIUM ANNEX BLDG ERESE, ALICIA I

TRACK AND FIELD

Sec Day Time Venue Faculty
TFC1 M 01:00pm - 03:00pm 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
TFC2 M 05:00pm - 07:00pm 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
TFC3 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
TFC4 T 09:00am - 11:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
TFC5 T 03:00pm - 05:00pm 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD BALDERAMA, RAFAEL VICTOR A
TFC6 T 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSTC1 MAIN FIELD DE LA PEÑA, TEODORO C
TFC7 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD DE LA PEÑA, TEODORO C
TFC8 Th 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFSTC1 MAIN FIELD BANEBANE, MA. DELAPAZ B
TFC9 F 07:00am - 09:00am 1 Flr. Rm. MFTF MAIN FIELD DE LA PEÑA, TEODORO C